Znajdujesz sie na: Strona główna » Zapisy

Zapisy

Z błogosławieństwa Arcybiskupa Jerzego zapraszamy parafian z Diecezji Wrocławsko – Szczecińskiej na I rok nauki w Szkole Śpiewu Cerkiewnego i Języka  Cerkiewnosłowiańskiego.

Cel nauki:  nabycie umiejętności pozwalających organizować śpiew i czytanie tekstów cerkiewnosłowiańskich na potrzeby liturgiczne w parafiach diecezji.

Przedmioty: teoria śpiewu, język cerkiewnosłowiański (wymowa synodalna i halicka), śpiew liturgiczny, ustaw

Nauka przewidziana jest na III lata.

Studenci nie ponoszą kosztów związanych z nauką i pobytem podczas zjazdów.

Zjazdy raz w miesiącu; piątek i sobota

Gdzie:

Prawosławnym Domu Opieki św. Stefana, ul. Cieplicka 70a, Jelenia Góra – Cieplice

Zasady rekrutacji:

1.      Podanie do Arcybiskupa (kierowane na kancelarię diecezji wrocławsko – szczecińskiej)

Wzór podania – kliknij

Adres:

Kancelaria Prawosławnego Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego, ul. Św. Mikołaja 40, 50-126 Wrocław

2. Opinia od proboszcza parafii

3. Rozmowa kwalifikacyjna, określenie predyspozycji słuchowych w kontekście śpiewu podczas pierwszego zjazdu.

Pytania i informacj: ks. Mariusz Kiślak, tel.  609 453 424

Pierwszy zjazd w roku szkolnym 2018/2019