Znajdujesz sie na: Strona główna » Aktualności » Zakończenie roku
2012-06-17

Zakończenie roku

16 czerwca w Prawosławnym Domu Opieki pw. św. Stefana w Cieplicach odbyło się uroczyste zakończenie drugiego roku działalności Szkoły Śpiewu Cerkiewnego i Języka Cerkiewno-Słowiańskiego.

Podczas uroczystego zakończenia Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński Jeremiasz podziękował wykładowcom za pracę włożoną w nauczanie, a studentom za zaangażowanie w życie Szkoły i pilność w nauce. Przypomniał także, jak potrzebni diecezji są absolwenci Szkoły, ponieważ są oni przykładem w swoich parafiach, a ich postawa pozytywnie wpływa na ich rodziny i przyjaciół. Następnie wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia I lub II roku nauki.

Ostatni w tym roku szkolnym zjazd zakończył dziękczynny molebien.

Szkoła została założona z błogosławieństwa arcybiskupa wrocławskiego i szczecińskiego Jeremiasza i swoją działalność rozpoczęła w październiku 2010 roku. Podczas zjazdów, które odbywają się raz w miesiącu, chętni uczestniczą w zajęciach czytania w języku cerkiewno-słowiańskim (w wymowach synodalnej i halickiej), śpiewu cerkiewnego, teorii muzyki i kształcenia słuchu.

Celem działalności szkoły jest wykształcenie nowych kadr psalmistów, którzy w przyszłości wzięliby na siebie odpowiedzialność związaną z organizacją śpiewu w parafiach diecezji wrocławsko-szczecińskiej.